Meie oleme Praktikal

Usume, et käed-külge õppimine on see, mida vajab iga õpilane ning oma silm on alati kuningas.

Meie missioon on luua õpetajale suurepärane õpetamiskogemus läbi ühtse ja praktilise ökosüsteemi, et ta tunneks end enesekindla, inspireeriva ja eduka õpetajana. Luua õpilastele kõige põnevam füüsika tund ning seeläbi tõsta huvi loodusteaduste õppimise vastu.

Meie järgmised eesmärgid

Praktikali ökosüsteemiga on tänaseks liitunud 100+ kooli ning järgmisena soovime jõuda 250 koolini.

Valmistada kõik põhikooli füüsika kursused ja vajalikud katsevahendite õppekomplektid.

Valmistada katsevahendite komplekt, mis on mõeldud kodus kasutamiseks.

Mis on ühist füüsika ja jalgrattasõidu õppimisel?

Esmapilgul õieti ei midagi. Rattasõidus on teoreetilisest ettevalmistusest vähe kasu ning õppimine toimub proovimise käigus. Kui keerad juhtrauda valesti, ei vänta või lased end liiga kaldu, annavad tehtud vead kohe tagasisidet. Ja kui rattasõidu lõpuks selgeks saad, ei unune see enam iialgi. 

Füüsika räägib aga looduse kõige sügavamatest saladustest, millest paljusid on omal käel ära tabanud vaid inimajaloo säravaimad pead. Nende õppimisel on aga pahatihti suur roll just teoorial. Loodusseaduseid kuivalt kontrolltööks pähe õppida polegi teab mis keeruline, aga on umbes sama tüütu ja kasutu, kui rattasõidu juhendmaterjali pähe ajada. Parem istuks ju sadulasse ning sõidaks! 

Teisalt on nii mõnigi meist vedanud koolis vedru otsas klotsi, et mõõta hõõrdejõudu. Kas selline katse üllatas? Andis teistmoodi või meeldejääva kogemuse? Kas mõistsid selle kaudu paremini loodust või tehnoloogiat? Tõenäoliselt mitte. 

Aga äkki on võimalik ka füüsikas kokku panna katseid või terveid tunde, kus õppimine meenutab jalgrattasõidu elamust? Kus õpilased saavad teha vigu, mis annavad kiiret ja selget tagasisidet õpitava nähtuse kohta? Mis oleks ka õpetajale jõukohased, hallatavad ja kättesaadavad? Ka kõigile neile lihtsurelikele, kes ei ole järgmine Newton või Tesla. 

Meie usume, et see on võimalik. 

Praktikal sündiski, et loodusainete õppimine teha põnevaks, tunnetuslikuks ja meeldejäävaks. Sellest on välja kasvanud loodusainete õpetamise ökosüsteem, kus õppesisu, -metoodika, ja -vahendid moodustavad sünergia.

Kuidas Praktikal alguse sai?

Omari Loidi ja Kaido Reivelti südameasjaks on juba aastaid teaduse populariseerimine, mille käigus nende teed korduvalt ristusid. 2020. aasta augustis alustasid nad esimest pikemaajalist koostööd Kolme Põrsakese teadusringide õppekava arendusel, mida varem vedas Omari üksi. 

Kui Omari Kaidot 2021. aasta kevadel põrsakeste tegevuskaste arendama kutsus, pani Kaido ette teha midagi hoopis suuremat ja ägedamat. Ta oli selleks ajaks loonud juba mitmeid füüsika õpetamise prototüüpe, millega ise koolides õpetamas käis ning mis teistele füüsikaõpetajatele suurt huvi pakkusid. 

Nii sündiski 2021. aasta maikuus Praktikal. 

Järgneva paari kuu jooksul liitusid kaasasutajatena veel Eva Pedjak ning Oleg Shvaikovsky.

Eva soovis eduka ettevõtja ja füüsikahuvilisena füüsikaharidusse jõudu juurde anda. Oleg oli hiljuti väljunud Nortali juhatusest ning pühendus haridusele nii investorina kui Püha Johannese Kooli asutaja ja füüsikaõpetajana. 

Asutajad usuvad, et kõik õpetajad on võimelised pakkuma ägedat ja kaasahaaravat tundi – eriti kui anda neile õiged tööriistad.

Meeskond

Omari Loid, BA

Kaasasutaja / CEO
omari@praktikal.ee

Kaido Reivelt, PhD

Kaasasutaja / Õppedisaini juht
kaido@praktikal.ee

Oleg Shvaikovsky, MSc, MBA

Kaasasutaja

Eva Pedjak, MSc

Kaasasutaja

Karl-Ernst Saal, BSc

Müügispetsialist
karl@praktikal.ee

Anna Smertina-Mäeorg, BSc

Kliendikogemuse juht
anna@praktikal.ee

Marten Vainult

Tootmisjuht
marten@praktikal.ee

Ander Peedumäe, BA

Disainer
ander@praktikal.ee

Erkki Tempel, MSc

Õppedisainer
Erkki@praktikal.ee

Rauno Neito, MSc

Õppedisainer
rauno@praktikal.ee

Joana Jõgela, MSc, MEd

Õppedisainer
joana@praktikal.ee

Aivar Meldre, MSc, MEd

Õppedisainer
aivar@praktikal.ee

Liis Kruuv

Laohaldur
liis@praktikal.ee

Balázs Herczeg

Tarkvarainsener
balazs@praktikal.ee

Sooviksid olla osa meie meeskonnast?

Meie partnerid

Võta meiega ühendust!

#OmaSilmOnKuningas