Tallinna põhikoolid saavad Praktikali füüsika õppekomplektid 

Tallinna Haridusamet toetab 21 pealinna põhikooli praktiliste füüsika õppekomplektide soetamisel. 

Tallinna põhikoolid saavad Praktikali füüsika õppekomplektid 

Tallinna Haridusamet toetab 21 pealinna põhikooli praktiliste füüsika õppekomplektide soetamisel. 

Tutvustasime oma loodusteaduste ökosüsteemi Tallinna Haridusametile oktoobris. Suurele õpetajate poolsele huvile toetudes otsustas amet pealinna põhikoolidele õppekomplektide soetamist toetada. “Meil on suur rõõm, et Praktikal pakub loodusteaduste valdkonnas terviklahendust oma õppekomplektide näol. Füüsika puhul oluline tagada, et lisaks teooriale oleks õpilastel võimalik teha ise ka katseid ja näha füüsikaseadusi toimimas. See annab võimaluse saada inspiratsiooni ja kasvatada huvi loodusteaduste valdkonnas,” sõnas Tallinna Haridusameti juht Kaarel Rundu.  

Tallinna füüsikaõpetajad esimesel koolitusel.

Toetuse saavad 21 Tallinna põhikooli, kellele luuakse võimalus soetada soojus- ja elektriõpetuse klassikomplektid. Õppekomplekt katab terve 9. klassi füüsika õppekava soojus- ja elektriõpetuses. Soojus- ja elektriõpetuse katsevahendid on konstrueeritud selliselt, et nende abil saab ehitada reaalselt toimivaid kütte- ja jahutussüsteeme päris majamudeli kütmiseks ning jahutamiseks. Näiteks mängivad õpilased praktiliselt läbi selle, kuidas suvel maa sisse salvestatud soojust talvel kütmiseks kasutada. Aga valikus on ka mahla pulgakommiks külmutamine, pumbates elektri jõul soojust külmemalt kehalt soojemale. Füüsikaõpetajatele viiakse läbi põhjalik koolitusprogramm praktiliste tööde läbiviimise kohta. “Tegu on olulise osaga koostööst, mille raames tehakse füüsikaõpetajad tuttavaks õppekomplektide lahenduse kõikide kasutusvõimalustega, et koolides saaks selle täit potentsiaali rakendada,” lisas Rundu. 
 
Meie tegevjuhi Omari Loidi sõnul on tegemist väga olulise sammuga loodusteaduste õpetamise kaasajastamisel. “Tallinna Haridusameti soov koolidele meie komplektide ostmisel õlg alla panna näitab selgelt, et oleme valinud õige suuna õpetajate toetamiseks. Meie õppevahendid koos põhjaliku sisuga annavad õpetajatele kogu vajaliku tööriistakasti põnevate ja kaasahaaravate füüsikatundide läbiviimiseks. Ja seda välismaistest lahendusest oluliselt mõistlikuma hinnaga.” 

#OmaSilmOnKuningas

Võta meiega ühendust!