Pilguheit Praktikali kliendikogemuse juhi Annaga

Septembri algus tõi kaasa uue kooliaasta alguse ning mitmetes koolides alustavad füüsikaõpetajad esmakordselt või juba teist õppeaastat Praktikali õppekomplektidega õpetamist. Selleks, et õpetajatel tundides kõik sujuks, tekkinud küsimused saaksid vastused ja et õpetajatel oleks kogukond, kelle poole pöörduda, on meie meeskonnaga liitunud Anna. Teeme temaga lähemalt tutvust!

Pilguheit Praktikali kliendikogemuse juhi Annaga

Septembri algus tõi kaasa uue kooliaasta alguse ning mitmetes koolides alustavad füüsikaõpetajad esmakordselt või juba teist õppeaastat Praktikali õppekomplektidega õpetamist. Selleks, et õpetajatel tundides kõik sujuks, tekkinud küsimused saaksid vastused ja et õpetajatel oleks kogukond, kelle poole pöörduda, on meie meeskonnaga liitunud Anna. Teeme temaga lähemalt tutvust!

Mis ametit sa Praktikalis pead?

Olen ✨kliendikogemuse juht✨ ehk minu vastutada on, et kõik meie õpetajad oleksid õnnelikud ning saaksid Praktikali vahenditest ja aina kasvavast kogukonnast maksimumi võtta.

Kui kaua sa Praktikalis olnud oled?

8. septembril saab täis tervelt kuu aega. Olen oma ametikoha ja Praktikaliga alles ühte kasvamas. Enne seda töötasin 2018. aasta sügisest keelekümblusklasside bioloogiaõpetajana Lasnamäe Gümnaasiumis.

Milliseid ülesandeid sa enamasti täidad?

Mu ülesanne on tagada õpetajatele igakülgne tugi hetkest, mil Praktikali töövahendid õpetaja kabinetti jõuavad. Tegelen õpetajatel tekkinud murekohtade lahendamisega, neile juhiste edastamisega ning meie õppevahendite kasutamise õpetamisega ning olen avastamas veel teisigi viise, kuidas saame õpetajale toeks olla. Siinkohal tasubki mainida, et kõikide ideede ja vajadustega saab alati minu poole pöörduda!

Lisaks panustan loodus- ja reaalainete õpetajate kogukonna arendamisse, et ükski õpetaja ei jääks oma ideede või küsimustega üksi ja samas oleks tal olemas keskkond, millest inspireeruda ja kellega koos luua haridusmaailmas midagi uut. Kogukonna grupiga on oodatud liituma kõik õpetajad.

Millised on olulisemad tegevused, mis oled saanud tehtud praeguse tööajaga?

Olen pannud kokku esmase info paketi, mis jõuab iga Praktikali õpetajani. Võib kõlada lihtsalt, kuid nullist uute õppevahenditega alustamisel tekivad küsimused ju ikka töö käigus ja üritasin neid kas ennetada või luua üks kindel koht, kust küsimustele vastused leiab.

Olen valmistanud ette ka esimese veebiseminari, mille toimumist ootan väga! Seni olen toimetanud oma bioloogiaõpetaja pilguga ning tahan väga näha, kuidas füüsikaõpetajad süsteemiga tutvuvad ja millised ideed ning küsimused neil tekivad.

Millised on järgmised olulisemad eesmärgid?

Mul on üks suur eesmärk – elada üle praegune õppeaasta ja sellega koos saada paika tsükkel, kuidas saame õpetajaid (ning ka õpilasi, koole ja lapsevanemaid) toetada vastavalt sellele, mis parasjagu õppeaastas toimumas on. 

Kui õpetaja töö võib kõrvaltvaatajale tunduda üpris rutiinne ja aasta läbi sarnane, on selles ametis väga palju erinevaid väljakutseid ühe õppeaasta lõikes. Mu suure pildi eesmärgiks on panna paika viisid, kuidas saame toetada loodusainete õpetajat nii kooliaasta alustamisel, õppeaasta jooksul erinevates õpetamise-hindamise-juhendamisega seotud väljakutsetes ning õppeaasta lõpus ka oma aasta kokkuvõtmisel.

Mis on su lemmik Prakitkali õpiamps/katse/meetod?

Tahaks öelda, et valgusõpetuse katsevahendite komplekti laserid on vinged, saan oma koera nende abil kõvasti väsitada. 

Kuid geenitehnoloog minus ikkagi ütleb, et mikroskoobi ehitamine on kõige lahedam katse üldse. See annab aimu, kui lihtsate vahenditega on palju maailma muutnud teadusavastusi tehtud ja kui palju on tegelikult teadusmaailma vahendid arenenud. Sellise mikroskoobiga võib endale ette kujutada, kuidas van Leeuwenhoek oma 1-läätselise lihtsa mikroskoobiga üherakuliste organismide olemasolu avastas ning juurde panna pilt tänapäeva teaduslaborist, kus on juba palju keerulisemad mikroskoobid, mõned neist kasutavad valguskiirte asemel pildi saamiseks hoopiski elektronkiirt.

Mis sulle Praktikalis töötamise juures enim meeldib?

Inimesed💜! Siin töötades tunnen ma ennast toetatuna, ideed lendavad ja väljakutsetega ei hoita ennast tagasi. Kõige selle põhjus on ikka ja ainult suurepärased ning ülimalt võimekad kolleegid. Samuti pole vähem oluline võimalus panustada laiahaardeliselt mulle ülimalt olulisse teemasse, loodusainete õpetamisse. Saan alustada igat oma tööpäeva küsimusega “mis oleks minu õpetajatöö kergemaks teinud?” ning päriselt nende asjadega ka tegeleda.

Vaata, kes meie meeskonda veel kuuluvad meist leheküljel.

#OmaSilmOnKuningas

Võta meiega ühendust!