Valgusõpetuse õppekomplekt

Valgusõpetuse õppekogumik katab kõik riikliku õppekava teemad ja püüab selle käigus õpilastele anda sügavama arusaamise valguse käitumisest ning selle rakendamisest. Kogumiku ülesehitus on pigem traditsiooniline – alustame põhimõistetest (nagu valgus, valguskiir, valguse sirgjooneline levimine jt) ning kasutame neid kursuse edenedes järjest keerukamate, aga ka põnevamate optiliste nähtuste käsitlemiseks ja praktiliseks järeleproovimiseks.

Erinevalt muudest Praktikali õppekogumikest saab valgusõpetuse kogumiku katsetes läbi proovida tõepoolest kõigi käsitletavate teemade kõik aspektid. Seda seetõttu, et paljude valgusõpetuse teemade osas puuduvad õpilastel vahetud käelised kogemused sootuks, erinevalt näiteks mehaanikast või soojusõpetusest.

Õppekogumik katab kõik õppeks vajaliku ning õpikut tingimata vaja polegi. Lisaks sisaldab kogumik palju metoodilisi materjale nii kursuse üldise ülesehituse kui konkreetsete töölehtede taga olevate ideestike kohta.

Valgusõpetuse näidistund

Siin on näha üks päris tund valgusõpetuse kursusest, kus on ühte vaatesse koondatud kõik töölehed, millest tund koosneb. See vaade on mõeldud eelkõige õpetajale, mistõttu on siin ka metoodilised kommentaarid tunni erinevate osade kohta.

Valgusõpetuse näidistööleht

Praktikali tunnid koosnevad töölehtedest. See on osa, mida näeb just õpilane. Töölehtedel on mitmekesine sisu – katsed, simulatsioonid, küsimused, ülesanded, testid jpm.

8 teemat

 Tunnid on grupeeritud 8 teemasse, mis moodustavad loogiliselt üles ehitatud õpiraja.

27 tundi

Õppekogumik on jagatud 27 tunniks, mis moodustavad loogiliselt üles ehitatud õpiraja.

Katsevahendid

Valgusõpetuse katsekomplektis on kõik tarvilik valgusnähtuste uurimiseks: valgusallikad, läätsed ja läätse mudelid, ekraanid, läbipaistvad ja matid pinnad, valgusfiltrid, vahendid spektrite uurimiseks ja klaaskehade komplekt. Õpilased saavad kõiki õpikus kirjeldatud nähtusi ning seaduspärasusi eluliselt järgi proovida ning põhjalikult uurida.

Erinevad läätsed
Värvilised paberid, luminestseeruvad paberid, valgusfiltrid, vikerkaare prillid, must paber difraktsiooni võrega
Ekraan, ekraan helkuri ribaga, must paber ühe ja kolme piluga, plastik peegel, lääts, jpm
Paberi klambrid, valgusallikas, LED-lamp, plastist silinder, rõhknõelda, nööpnõelad

Alusta praktilise füüsikaga juba sel sügisel.
Liitu enam kui 100 kooliga ja telli Praktikal juba täna.

Valgusõpetuse üksikkomplekt

119€

sh. KM

Valgusõpetuse klassikomplekt

1250

sh. KM

Põhikoolipakett

6350€

sh. KM

Võta meiega ühendust!

#OmaSilmOnKuningas