Mehaanika õppekomplekt

Mehaanika komplektis on olemas vahendid kõigi põhikooli mehaanika kursuse teemade uurimiseks.

Mehaanilise liikumise ja kehade vastastikmõju, samuti inertsuse, hõõrdumise ja deformeerimise ning elastsusjõu uurimiseks on komplektis vankrid, erinevad raskused, kummid ja vahendid dünamomeetrite ehitamiseks. Komplektis on ka elektrimootor ning abivahendid selle kasutamiseks erinevates õpisituatsioonides. Rõhu, üleslükkejõu ning kehade ujumise ja uppumise tingimuse uurimiseks on komplektis mõõtesilinder, katsekehad, voolikud ja süstlad. Lisaks tuleks kasutada soojusõpetuse komplekti kaale, õhupumpa ja toiteplokki.

Mehaanilise töö ja energia, samuti kineetilise ja potentsiaalse energia uurimiseks on komplektis lisaks eespool loetletule ka päikesepatarei. Hea oleks kasutada ka elektri- ja soojusõpetuse komplekti võimsusmõõtjat ja testreid koos juhtmete ja krokodill-klemmidega. Lihtmehhanismidega saab tutvuda, kasutades kaldpinda, kangi või hammasülekannet. Võnkumisi saab uurida pendli ja elektrimootori tekitatud võnkumiste abil. Heli uurimiseks on komplektis vahendid kõlari ehitamiseks – mähis, magnetid ja mobiiltelefoni signaali võimendamiseks sobiv helivõimendi.

Katsekomplekti õppematerjalid sisaldavad lisaks traditsioonilistele tegevustele mitmeid STEM projektipõhise õppe tegevusi, nagu näiteks päikeseauto ehitamine, eritüübiliste kõlarite ehitamine või võnkumiste mõju uurimine ehitistele.

Mehaanika katsekomplekti kasutamise eelduseks on mitmete soojus- ja elektriõpetuse katsekomplekti osade olemasolu.

Pikenduste komplekt

Praktikali pikenduste komplekt lubab muuta pea iga klassiruumi sobivaks, et seal teha praktilisi töid, mis vajavad elektrit. Samuti sobib see muudeks tegevusteks, kus on vajalik, et õpilaste laudadel oleks ligipääs elektrile mugavalt ning ohutult. Igal pikendusel on viis pistikut, mida saab tavapärasele koolilauale klambriga kinnitada. Elektrivõrku ühendub pistik lekkevoolukaitsme kaudu.

PS! Pikenduste komplekt ei sisaldu komplektis, selle saab vajadusel kursuste komplektidele juurde osta. 

Previous slide
Next slide

Alusta praktilise füüsikaga juba sel sügisel.
Liitu enam kui 100 kooliga ja telli Praktikal juba täna.

Mehaanika kursuse üksikkomplekt

159€

sh. KM

Mehaanika kursuse klassikomplekt

1750€

sh. KM

Pikendus

117€

sh. KM

Pikenduste klassikomplekt

367€

sh. KM

Põhikoolipakett

6350€

sh. KM

Võta meiega ühendust!

#OmaSilmOnKuningas