Teeme tutvust Praktikali vingete inimestega, kellega kontoris igapäevaselt aega veedame. Esimesena jutustame Ander Peedumäega, kes liitus Praktikaliga pool aastat tagasi, kui tuli praktikale. Istusime Anderiga teetassi taha maha ja tegime juttu.
Nimi: Ander Peedumäe
Amet: Disainer
Kool, kus ametit õppinud: Tartu Kunstikool
Lemmikjook: Earl Grey tee piima ja meega
Lemmiksöök: Sushi
Lemmikfilm: Chef (2014)
Lemmikraamat: Fate: Core System – Leonard Balsera, Fred Hicks, Rob Donoghue
Lemmiksnäkk kontoris: Kohupiimapannkoogid
Kui sa saaksid ajas tagasi rännata, siis missuguse teadusliku suurürituse juurde sa tagasi rändaks? 1964 New Yorgi maailmanäitus
Laul, mis su jala alati tatsuma paneb: Genesis – Invisible Touch
Milline roll on Sinul Praktikalis? Praktikalis olen graafiline disainer.
Mida see tähendab? Olen see, kes vastutab meie ettevõtte väljanägemise eest. See hõlmab nii kodulehte kui ka õppematerjale, mis omakorda võib tähendada kõike lauamängudest animatsioonideni.
Mis tõmbas sind disaini poole? Mulle on alati meeldinud asju ise luua, aga visuaalsete kunstide teooriapagas oli enne kunstikooli minekut üsna kesine. Selleks ajaks oli inglise filoloogia kõrgharidus juba käes, aga hing tollel alal töötama ei kiskunud. Nii otsustasingi end ka disaini alal täiendada. Kunstikooli inimesed ja hoiakud olid mulle aga ülimalt motiveerivad ja toetavad.
Mis sind sinu töö juures enam köidab? Tarkade ja loovate inimestega suhtlemine ja võimalus aidata nende ideid edukalt visualiseerida. Suureks boonuseks on ka fakt, et minu tööst võib olla paljudele õpilastele ja õpetajatele igapäevaselt kasu.
Kui õpetajakeskne see on? Kuidas sellest lähtud? Õpetajakesksus tulebki ilmselt kõige rohkem esile just õppematerjale kujundades. Prinditavate materjalide puhul võiks näiteks kõik jääda ka mustvalgena ilus ning võimalusel mahtuda A4 formaati. Selline disain võimaldab materjale koolis õpilastele mugavalt paljundada ja jagada.
Mis on sinu kui töötaja jaoks oluline töökohta valides? Toredad kaastöötajad, ajaline paindlikkus (isegi kui mulle meeldib tegelikult iga päev samal ajal kontoris olla), üleüldine toetav suhtumine, loomingulise kaose jaoks peab ruumi jääma.
Kirjelda Praktikali tööandjana. Tegelikult hõlmabki Praktikal juba mulle olulisi tööandjate omadusi. Töötajad tunnevad teineteist väga hästi, seega aegade ning ideede klapitamine pole suur probleem. Keegi ei loe sekundeid, kui palju sa kontoris oled ja mida sa igal hetkel teed. Peamine on see, et ülesanded edeneksid. Toetavat suhtumist näitab juba selgelt fakt, et kõigil töötajatel on firma juhiga regulaarsed üks-ühele kohtumised, mille käigus saab kõiki mõtteid ja muresid jagada. Kasuks tuleb ka see, et kontor on mugav ja varustatud erinevate snäkkide ja jookidega.